Gejmifikacija – motivacija i dizajn |
Datumi seminara: otvorene prijave
Mjesto održavanja: Andrije Žaje 61, 6 kat, dvorana Bundek
Vrijeme održavanja: 9:30 - 15:30 h
Predavačica: Snježana Šlabek
Gejmifikacija podrazumijeva upotrebu dizajna i strategija iz gejminga u poslovnom svijetu, prvenstveno za rješavanje stvarnih poslovnih situacija. Gejmifikacija je u danas, u digitalno doba, postala nezaobilazan alat u konmunikaciji sa zaposlenicima, klijentima, potrošačima.
Cilj ovog tečaja je polaznike upoznati s osnovnim konceptima, načinima razmišljanja, motiviranja i dizajniranja u gejmifikaciji kako bi uspješnom primjenom naučenog u poslu povećali angažiranost i uključenost svoje ciljane skupine.
Ako u poslovnom svijetu vješto iskoristimo mehanizme i alate koji pokreću gejmere, možemo značajno motivirati svoje zaposlenike, klijente ili potrošače te ih aktivno uključiti u promjene koje uvodimo. Primjeri uspješne primjene gejmifikacije u poslu sežu od digitalnog učenja preko upravljanja znanjem i idejama do marketinških i komunikacijskih inicijativa.
Gejmifikacija prvenstveno predstavlja primjenu određenih mehanizama i alata iz gejmerskog svijeta u negejmerskom, poslovnom okruženju s namjerom da se riješe određeni problemi ili uspješno uvede određena promjena u organizaciju.
Fokus tečaja je na primjeni u poslovnom okruženju, a polaznici će uz teoriju, vježbe i prikaze brojnih uspješnih primjera iz prakse, moći na kraju tečaja samostalno izraditi nacrt gejmifikacijskog dizajna jednog projekta po svojem izboru.
Primjena ovog znanja, taktika i tehnika rezultirat će povećanom uključenošću i angažiranošću ljudi u promjene koje uvodite. Tečaj sadrži teoretski i praktičan dio te ćete na kraju tečaja biti sposobni izraditi bazični scenarij projekta kojeg želite gejmificirati.
Namjena
Ovaj seminar je namijenjen: voditeljima, projektnim menadžerima, internim trenerima te svim ostalima koji se u svojem poslu bave uvođenjem promjena te žele povećati angažiranost zaposlenika primjenom gejmifikacijskih metoda.
Način realizacije
Upoznavanje s osnovama motivacijskih tehnika, alata i mehanizama, prikaz i analiza uspješnih primjera iz prakse, rad u grupama, samostalna izrada nacrta gejmifikacijskog projekta.
Iz programa seminara
Osnove gejmifikacije
-
Što je i što nije gejmifikacija
-
Teorije motivacije u pozadini gejmifikacije
-
Gejmifikacijske strategije
-
Izrada dizajna
-
Alati i metode
-
Definiranje ciljeva i izazova
Igrač – vrste i uloge
-
Tipovi igrača
-
Vrste aktivnosti za svaki tip igrača
Primjena u poslu
-
Analiza uspješnih primjera iz prakse
-
Izgradnja holističkog pristupa unutar organizacije
-
Povezanost s poslovnom strategijom
-
Održivi razvoj i gejmifikacija
Grupni i samostalni rad
-
Izrada nacrta gejmificiranja konkretnog projekta
-
Mentorska podrška
Cijena uključuje:
-
Materijali s primjerima i zadacima
-
Uvjerenje
-
Ručak, osvježavajući napici
Prijavite se na seminar Online prijavnicom ili na mail ilba@ilba.eu
Cijena: 950,00 kn + PDV (u cijenu je uključen ručak)
Popust za drugog i svakog idućeg polaznika iz iste organizacije - 10%

Snježana Šlabek – stručnjakinja je iz područja upravljanja inovacijama i znanjem, posebno iz područja upravljanja ljudima i socijalno-digitalnim tehnologijama u periodima digitalne i inovacijske transformacije organizacije. Dobitnica je više inozemnih i domaćih nagrada, a kroz svoje višegodišnje akademsko I korporativno iskustvo u Podravki stekla je niz dodatnih certifikata i specijalizacija; certificirani je trener, knowledge manager, project manager, NLP praktičar. U Podravki je vodila odjel inovacija i upravljanja znanjem. U radu često koristi design thinking i gamification, kao i ostale metode upravljanja kreativnošću ljudi. Već drugu godinu zaredom nalazi se na britanskoj „Movers and shakers“ listi kao jedna od 100 svjetski najutjecajnih osoba iz područja digitalizacije i upravljanje znanjem, prema izboru www.elearningindustry.com (2017) and Training Press Release (UK, 2016). Suosnivačica je i partnerica u Cambridge Innovative System Solutions, kompaniji specijaliziranoj za razvoj sustava inovacija i upravljanja promjenama u organizacijskoj inovacijskoj strukturi.
|